Haber

9 Eylül 2023 Cumartesi Akşamı Kaçırdığınız Haberler

Dün gece kaçırdığınız ya da tekrar okuyup “ne oldu?” diye merak edeceğiniz haberleri sizler için derledik.

İşte 9 Eylül Cumartesi akşamının kaçırmamanız gereken, mutlaka okumanız gereken içerikleri…

2023 yılı artışların olduğu bir yıl oldu. Petrolden altına, giyimden temel ihtiyaçlara kadar her şeyin fiyatı her geçen gün artıyor. Fiyat artışlarıyla cebimizin yanmaya devam etmesi normal. Fahiş fiyatları gördüğümüz yerlerden biri de elbette restoran ve kafeler. Bursa’nın tescilli lezzeti İskender’de fiyat artışlarının ardından menüye yansıyan fiyatları görenler şaşkına döndü.

Sorunlar bildiğimiz gibi. Sosyal medyanın koridorlarında yeni bir yolculuğa çıkıyoruz ve halimize bir kez daha şükrediyoruz.

CHP’nin 100’üncü kuruluş yılı kutlamaları devam ederken Anıtkabir’de gerilim gündeme geldi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun elini sıkmak isteyen Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Kılıçdaroğlu’nun korumalarının sert müdahalesine maruz kaldı.

Ecem Karavus, bir dönem Show TV ekranlarına damgasını vuran Pis Yedili dizisindeki ‘Alice’ rolüyle büyük beğeni topladı. Sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımında şiddete maruz kaldığını itiraf eden ünlü oyuncu, sosyal medyanın gündemi oldu. Karavus, 50 gün boyunca ailesi tarafından manevi ve ekonomik şiddete maruz kaldığını söyledi.

BaBaLa TV’nin kurucusu Oğuzhan Uğur, gazeteci Fatih Altaylı’nın YouTube programına konuk oldu. Dünyada vatandaşlığa alınan ilk robot olan robot Sophia’yı ağırlayan Uğur, soruları yanıtladı. Oğuzhan Uğur, küfür etmeyi neden bıraktığından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Konu Açık Mikrofon’a davet edip etmediğine kadar söyledikleriyle sosyal medyanın gündemindeki yerini aldı.

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TV100’de canlı yayında söylediği sözlerle gündem oldu. Tanrıkulu, Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında, “15 Temmuz’u organize eden, 15 köylüyü helikopterlerden atan, köyleri yakan, bombalayan Türk Silahlı Kuvvetleri değil mi bu?” Açıklamalarına Milli Savunma Bakanlığı’ndan tepki geldi.

Aydın’ın Söke ilçesine yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Dilek Yarımadası Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Karina Plajı’nda alkol satışı yasaklandı.

haberuludere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu