Haber

Selin Sayek Böke’den bakanlık açıklaması: Birikimlerim bu yönde, ben hazırım

Seçime sayılı günler kala Hazine ve Maliye Bakanlığı için üç isim öne çıkıyor. DÜZGÜN Partisi’nden Wharton Okulu profesörü Bilge Yılmaz, daha önce Hazine Müsteşarlığı yapan DEVA Partisi’nden İbrahim Çanakçı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden Duke Üniversitesi Doktora Profesörü Selin Sayek Böke katıldı.

‘BEN EKONOMİSTİM, ÇOK YER AÇILACAK BU ALANDA KATKIDA BULUNACAĞIM’

Dün akşam TELE 1’de “Belli ki” Programın sunucusu Gökmen Karadağ, Selin Sayek Böke’ye katılarak, “İzleyicilerimiz soruyor; Ekonomi mi yoksa dışişleri bakanı mı olacaksınız? Avrupa Birliği’nden sorumlu bakan olarak kulislerde adınızın geçtiğini duyuyoruz” şeklindeki sözleri üzerine şu değerlendirmeyi yaptı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin yeniden inşası sürecinde böyle bir görevin tanımlanmakta olduğunu belirtmekten ve yürütmede her türlü iradeyi temsil etmekten onur duyuyorum. Ancak altını da çizmek gerekir ki ben bir ömür boyu önce bilimle sonra da siyasetle kendini kamuoyuna sunmuş bir iktisatçıyım. Umuyorum ki Türkiye’nin ikinci yüzyılında bu alanda katkıda bulunacak birçok yer olacaktır. Biz bunu yapmaya hazırız.”

‘TÜM GÖREVLERE HAZIRIM’

Prof.

CHP Milletvekili, “Önemli olan insanın kalbinde ne olduğu değil. ‘Kalbinde ne var’ derseniz, Türkiye’nin yarınlarını aydınlık kılacak bir seçim sonucuna geçilir. O görevleri sondan tutacağım, yoluma ne çıkarsa yapacağım. Her göreve hazırım. Türkiye’de bir şeyler değişmek üzere. Bu değiştikçe her şey yoluna girecek.”

yildizelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu