Haber

İstanbul’da partnerini baltayla öldüren kadına 20 yıl hapis

Zeytinburnu’nda partnerini uyurken baltayla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Afgan asıllı Fazilet Azimi, duruşmalardaki terbiyeli davranışı nedeniyle indirimli 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Azimi ve avukatı katıldı.

Duruşmada savunmasını yapan Fazilet Azimi, eşinin kendisine şiddet uyguladığını söyledi.

Çocukları için çok emek verdiğini savunan Azimi, “Beni öldürmeye çalıştı. Kendimi savundum ama yine de pişmanım. Çocuklarıma babalık yapmadı. Çocuklarım beni bekliyor.” Mağdur beni dövünce bayılıyordu, beraatimi talep ediyorum.” terimleri kullandı.

Söz alan sanık avukatı da müvekkilinin beraatini istedi.

Davayla ilgili kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıklara “haksız tahrikle kendini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürmek” suçundan 24 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme, sanığın duruşmalardaki terbiyeli davranışı nedeniyle bu cezayı 20 yıla indirdi.

Ağırlaştırılmış müebbet istendi

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 57 yaşındaki mağdur Hasan Özbek ile 29 yaşındaki sanık Fazilet Azimi’nin birlikte yaşadıkları ve 2 çocukları olduğu belirtildi.

Aralarındaki geçimsizlik nedeniyle Özbek’e husumet besleyen sanık Azimi’nin, maktulün öldürülmesine karar verdiği ve bunun için balta sağladığının belirtildiği iddianamede, sanık Özbek’in başına 15 kez baltayla vurdu, 24 Kasım 2019’da salonda yerde uyurken 13’ü öldürücüydü. Öldürüldüğü söylendi.

İddianamede sanığın “maktul düşmanlığı, işlemek istediği suça uygun bir balta temin etmesi, maktulün uyumasını beklemesi, maktulün uyuması için uzun süre beklemesi ve öldükten sonra komşusundan yardım istemesi” gerekçesi yer aldı. uzun süre bekleyerek kesin olarak öldüğünü anladığını” ifadesiyle, eylemin kasten gerçekleştirildiği kaydedildi.

İddianamede, sanık Fazilet Azimi’nin “Beden ve ruhen kendini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu