Yaşam

CZN Burak 5 Yıl Hapis İstemiyle Yargılanıyor: İşte Nedeni

Sosyal medyanın tanınmış yüzlerinden biri olan CZN Burak, gerçek adıyla tanınıyor. Muhammed Burak ÖzdemirBabasıyla birlikte kentsel sit alanı içerisinde izinsiz yapı yaptıkları gerekçesiyle mahkemeye başvurdu.

CZN Burak Kendisi ve babası için 5 yıla kadar hapis cezası istendi. Duruşmada Özdemir savunmasında şunları söyledi: ” Babam tadilatın başladığını ve tüm izinlerin alındığını söyledi. Tadilatla ilgili herhangi bir işlemim yok. ” sözlerini kullandı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada CZN Burak ve sanık avukatları hazır bulundu.

Özdemir konuyla ilgili bilgisinin olmadığını iddia etti

Muhammed Burak Özdemir sanık savunmasında şunları söyledi: Babam bu konuyla ilgileniyordu. Tadilatın başladığını ve tüm izinlerin alındığını söyledi. Tadilatla ilgili herhangi bir işlemim yok. Babamın Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan izin alıp almadığını bilmiyorum, gerekli izinleri aldığını söyledi. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. “Beraatımı istiyorum” sözlerini kullandı. Özdemir’in avukatı da müvekkilinin herhangi bir harekette bulunmadığını söyledi. beraat talebinde bulunmakkurmak.

Savcının iddianamesinde, söz konusu alandaki bina inşaatının tamamlanmadığı belirtildi. Ayrıca alanda yürütülen çalışmalara ilişkin herhangi bir izin belgesine rastlanmadığı belirtildi. Hazırlanan iddianamede Muhammed Burak Özdemir ve İsmail Özdemir şüpheliler arasında yer alırken, ” 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet“onun hatasından Her birine 2 yıldan 5 yıla kadar hapisceza istendi.

Duruşmanın ardından açıklama yapacak Özdemir, ”Restoranımızın yapımıyla ilgili açıklamamızı yaptık. Restoranda oturan kişi, yanındaki binada inşaat yapıldığını ancak sadece tadilat yapıldığını söyleyerek şikayetçi oldu. “İfademizi verdik ve gidiyoruz”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu