Yaşam

Almanya’da cinsel organını büyütmek isteyen adam sahte doktorun kurbanı oldu

Almanya’nın Solingen kentinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Adı açıklanmayan 32 yaşındaki bir adam, cinsel organını büyütmek için estetik ameliyat istedi.

Estetik ameliyat için Torben K. isimli cerrahla anlaşan talihsiz adam, ameliyatın ardından aylarca acı çektikten sonra 2020 yılının şubat ayında hayatını kaybetti.

Sahte doktor olduğu ortaya çıkan Torben K.’nin, hastanın cinsel organına ve testislerine silikon yağı enjekte ettiği öğrenildi.

Mahkeme “tıbbi yeterliliği yok” dedi

Hayatını kaybeden 32 yaşındaki adamın ailesi, sahte doktoru mahkemeye verdi.

Mahkeme, Torben K.’nin tıbbi yeterliliğinin sıfır olduğunu ancak penis büyütme hizmetlerini internet üzerinden sunduğunu ve bu hizmetleri Solingen’deki evinde sağladığını açıkladı.

Sahte doktor Torben K’nın yargılanması

“Hastanın istediğini yaptım”

Kendini savunan sakat doktor, hastanın istediğini yaptığını söyledi. Yerel basına konuşan Yüksek Eyalet Savcısı Wolf-Tilman Baumert, yerel medyaya yaptığı açıklamada şunları söyledi: ” Ne yazık ki silikon yağı kişinin kan dolaşımına girmiştir. Bu ciddi sağlık sorunlarına ve sonunda ölüme yol açtı.”söz konusu.

Kararın hukuki bağlayıcılığı yok

Wuppertal Bölge Mahkemesi’nde Pazartesi günü görülen kararda hakimler, sahte cerrah Torben K.’yi ağır yaralanma nedeniyle ölüme neden olma hatası nedeniyle 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ancak kararın hukuki açıdan bağlayıcı olmadığı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu